dewalt_dstsx15z
DEWALT DSTSX15Z staples 5.6-15 galvanised 5m (5000 pcs)
12.95 tax incl.
On order: delivered from 22/05/2026
Product description
  • [DSTSX] Staples 5.6-15 Galvanised 5m
Key features according to our expert
  • Length: 15 mm
  • Surface treatment: Zinc plated
  • Quantiy per pack: 5000
  • Staple crown width: 15 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013951599
  • Supplier number: DEWALT DSTSX15Z
Length
15 mm
Staple crown width
15 mm
Product type
5,6 mm
Finish
15,0 mm